Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

Derin kuyu dalgıç motor montajı, su kuyuları dalgıç motorları; sondaj dalgıç motoru, artezyen kuyu dalgıç motoru, kalem dalgıç motor, pompa motoru kurulumu konusunda firmamız deneyimli ve tecrübeli personellerimiz ile garantili montaj usta servis hizmeti vermektedir. Markası ve modeli ne olursa olsun dalgıç motor montajı,nı yaptığımız ürünlerin devreye alınması ve garantisi süresinin başlatılması firmamız garantisindedir.

Montaj Ve Kurulumunu Yaptığımız Derin Kuyu Dalgıç Motor Markaları

Alarko Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Caprari Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Coverco Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Cri Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Ebitt Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, E-Tech Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Franklin Electric Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Grundfos Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, İmpo Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Pedrollo Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Pentax Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Sumoto Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Tesla Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Vansan Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Varuna Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı, Wilo Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı uygulamasında dalgıç pompa, dalgıç motor, dalgıç pompa enerji kablosu, dalgıç pompa kontrol panosu, dalgıç pompa borusuna ayrıca montaj için özel kauçuk ek malzemesine ihtiyaç vardır. Montaj sırasında en az iki personel iş güvenliği kurallarına uygun olarak çalışma alanını hazırlar. Kuyu derinliği, kuyu debisi, kablo kesiti, pompa basma yüksekliği, pompa debisi,dalgıç motor gücü  son kez kontrol edilir ve sorun olmadığına kanaat getirilirse montaja başlanır. Derin kuyu dalgıç motor montaj ustası montajın bitirilmesinden sonra gerekli pano bağlantıları ve ayarlarını yapar.

Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

1-Dalgıç motor vinci ile maksimum 750 metre derinliğe kadar olan kuyularda ve dalgıç pompa sisteminin yani pompa, motor, kablo, boru gibi malzemelerin 15 tonu geçmemesi koşuluyla mobil vincin çalışmasına uygun alanlarda kullanılan yöntemdir.

2-Üç ayaklı caraskal sistemi ile dalgıç motor montajı maksimum 250 metre derinliğe kadar ve dalgıç pompa sisteminin ağırlığının 3 tonu geçmemesi şartıyla mobil vincin çalışmasının mümkün olmadığı dar yerlerde peyzaj üstü zeminlerde ve kapalı mahallerde uygulama yapılabilir.

3-Beden gücü ile maksimum 100 metre derinliğe kadar olan kuyularda mobil vincin ve caraskal sisteminin uygun olmadığı çok hassas çalışma gerektiren peyzaj alanlarında uygulanan dalgıç motor montajı yöntemidir.

 

Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı 

Derin kuyu dalgıç motorları kullanım suyu temini, sulama ve yağmurlama sistemleri, yeraltı sularının seviyesinin kontrolü ve temiz veya az kirli suların basınçlandırılmasında dalgıç pompaların güç tahrikinde kullanılır. Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle herhangi bir bina veya özel yer hazırlığı gerektirmezler.Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar asgari seviyededir.

Derin Kuyu Dalgıç Motor Kullanımından Önce;

1- Dalgıç motorun kuyuya montajından önce, hem motorun, hem de pompanın kullanım amacına uygun olduğundan emin olunmalıdır.

2 – Kuyunun kum temizliği yapılmış olmalı, akışkan içerisindeki kum, tortu vb. partikül miktarının pompanın işletme limitlerini aşmadığından emin olunmalıdır.

3 – Motor asla kuyunun dibine kadar indirilmemeli, motorun alt noktası kuyu dibinden asgari 2 m yukarıda olacak şekilde montaj gerçekleştirilmelidir.

4 – Dalgıç motor soğuk su için üretilen tiplerinde, sıcaklığı en fazla 30 oC’a kadar olan akışkanlar ile kullanım için geliştirilmiştir. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç motorlarının kullanımı gerekmektedir.

5 – Dalgıç motorlar, içerisinde hava veya gaz bulunmayan, temiz sular ile kullanım için dizayn edilmiştir. Eğer akışkan temiz değil ise, içerisinde hava veya gaz mevcutsa motor verimi ve kullanım ömrünün düşebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

6 – Dalgıç motor’un yeterli soğutulabilmesi için, motor çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olunmalıdır. Keson kuyular, su depoları veya havuzlar gibi geniş hacimli ortamlarda kullanılacak dalgıç pompalar muhakkak soğutma gömleği ile kullanılmalıdır.

7 – Kuyu içerisindeki dalgıç motor hakkında mümkün olabilecek her türlü bilginin, izlemesi ve kontrolü için mutlaka dalgıç motor kontrol panosu kullanılmalıdır.

8 – Elektrik kontrol panolarının elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kesilmesi, yüksek veya düşük voltaj, fazlar arasında voltaj dengesizliği vb. sorunlarda dalgıç motorun korunmasını sağlayabilecek özelliklerde olması gerekmektedir. Ayrıca elektrik motorunun aşırı akımdan korunmasında kullanılan sistemin ayarlarının çevre sıcaklığından etkilenmeyecek tipte olması son derece önemlidir.

9 – Elektrik kontrol panosundaki aşırı akım koruması sistemin ayarı, monofaze veya direkt kalkışlı sistemlerde asla motor etiketinde belirtilen nominal akım değerinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyet açısından etiketteki nominal akımın %90’ına ayarlanması tavsiye edilir. Yıldız – üçgen kalkışlı sistemlerde motor termik koruması etikette belirtilen nominal akımın %57’sinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyetli bir değer olarak etiket akımının yarısına ayarlanması tavsiye edilir.

10- Dalgıç motorun susuz kalarak hasar görmemesi amacıyla işletmeye alma işlemi esnasında kuru çalışmaya karşı koruma sisteminin(SSR) çalışır durumda olduğu muhakkak kontrol edilmeli, elektrik kontrol panosu içerisinden seviye elektrotunun hassasiyet ayarları yapılmalıdır.

11 – Dalgıç Motorunun şalt sayısının sınırlandırılması bir zorunluluktur. Kuru çalışmaya karşı korumanın bir veya iki elektrot ile sağlandığı sistemlerde, su seviyesi normal duruma geldikten sonra motorun hemen çalıştırılmayıp, minimum 5 dakikalık bir gecikme süresinden sonra çalışmaya başlatılmalıdır.Dalgıç pompalar kullanılarak gerçekleştirilen hidrofor uygulamalarında, basınç şalterinin alt ve üst basınç ayarlarının, şalt sayısını istenilen seviyede tutacak şekilde gerçekleştirilmesi ve kapalı genleşme deposunun uygun hacimde olduğunun kontrol edilmesi, olası hasarların önüne geçecektir.

12 – Bir tank veya havuz içerisine yatay olarak monte edilen, kademe sayısı fazla olan pompalarda; pompa ve motorun birkaç noktadan desteklenmesi önemlidir. Buna dikkat edilmemesi durumunda cihaz ve tesisin hasar görmesine neden olabilecek olasılıklar ortaya çıkabilir.

dalgıç motor servisi, dalgıç motor firmaları

Derin Kuyu Dalgıç Motor Montaj ve Ustalık Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

İstanbul Anadolu Yakası Derin Kuyu Dalgıç Motor Montaj ve Ustalık Bölgelerimiz

Adalar Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Burgazada Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Büyükada Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Heybeliada Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Kınalıada Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Ataşehir Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Beykoz Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Çekmeköy Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Kadıköy Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Kartal Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Maltepe Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Pendik Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Sancaktepe Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Sultanbeyli Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Şile Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Tuzla Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Ümraniye Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Üsküdar Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

İstanbul Avrupa Yakası Derin Kuyu Dalgıç Motor Montaj ve Ustalık Bölgelerimiz
Arnavutköy Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Avcılar Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Bağcılar Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Bahçelievler Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Bakırköy Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Başakşehir Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Bayrampaşa Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Beşiktaş Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Beylikdüzü Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Beyoğlu Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Büyükçekmece Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Çatalca Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Esenler Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Esenyurt Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Eyüp Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Fatih Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Gaziosmanpaşa Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Güngören Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Kağıthane Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Küçükçekmece Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Sarıyer Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Silivri Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Sultangazi Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Şişli Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Zeytinburnu Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

Kocaeli Bölgesi Derin Kuyu Dalgıç Motor Montaj ve Ustalık Bölgelerimiz
Başiskele Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Çayırova Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Darıca Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Dilovası Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Derince Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Gebze Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Gölcük Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
İzmit Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Kandıra Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Karamürsel Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Kartepe Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı
Körfez Derin Kuyu Dalgıç Motor Montajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com