Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Sondaj Dalgıç Pompaları, Artezyen Kuyu Pompaları, Su Kuyusu Dalgıç Pompaları, Keson Kuyu Dalgıç Pompaları, Su Pompaları, Dalgıç Motor Pompaları, Kalem Dalgıç Pompa, Dalgıç Pompa Hidroforları Kurulumu Konusunda Firmamız Deneyimli Ve Tecrübeli Personellerimiz İle Garantili Montaj Servis Hizmeti Vermektedir. Markası ve modeli ne olursa olsun dalgıç pompa montajını yaptığımız ürünlerin devreye alınması ve garantisi süresinin başlatılması firmamız garantisindedir.

Montaj ve Kurulumunu Yaptığımız Derin Kuyu Dalgıç Pompa Markaları

Alarko Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Caprari Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Cri Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Ebitt Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
E-Tech Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Felsom Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Grundfos Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
İmpo Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Kurlar Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Pedrollo Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Pentax Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Üstünel Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Vansan Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Wilo Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, uygulamasında dalgıç pompa, dalgıç motor, dalgıç pompa enerji kablosu, dalgıç pompa kontrol panosu, dalgıç pompa borusuna ayrıca montaj için özel kauçuk ek malzemesine ihtiyaç vardır. Montaj sırasında en az iki personel iş güvenliği kurallarına uygun olarak çalışma alanını hazırlar. Kuyu derinliği, kuyu debisi, kablo kesiti, pompa basma yüksekliği, pompa debisi son kez kontrol edilir ve sorun olmadığına kanaat getirilirse montaja başlanır. Derin kuyu dalgıç pompa montaj ustası montajın bitirilmesinden sonra gerekli pano bağlantıları ve ayarlarını yapar.

Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

1-Dalgıç pompa vinci ile maksimum 750 metre derinliğe kadar olan kuyularda ve dalgıç pompa sisteminin yani pompa, motor, kablo, boru gibi malzemelerin 15 tonu geçmemesi koşuluyla mobil vincin çalışmasına uygun alanlarda kullanılan yöntemdir.

2-Üç ayaklı caraskal sistemi ile dalgıç pompa montajı maksimum 250 metre derinliğe kadar ve dalgıç pompa sisteminin ağırlığının 3 tonu geçmemesi şartıyla mobil vincin çalışmasının mümkün olmadığı dar yerlerde peyzaj üstü zeminlerde ve kapalı mahallerde uygulama yapılabilir.

3-Beden gücü ile maksimum 100 metre derinliğe kadar olan kuyularda mobil vincin ve caraskal sisteminin uygun olmadığı çok hassas çalışma gerektiren peyzaj alanlarında uygulanan dalgıç pompa montajı yöntemidir.

DALGIÇ POMPA MONTAJI 

Derin kuyu dalgıç pompaları kullanım suyu temini, sulama ve yağmurlama sistemleri, yeraltı sularının seviyesinin kontrolü ve temiz veya az kirli suların basınçlandırılmasında kullanılmaktadır. Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle herhangi bir bina veya özel yer hazırlığı gerektirmezler.Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar asgari seviyededir.

Dalgıç pompaların kullanımında önce

1- Pompanın kuyuya montajından önce, hem kuyunun, hem de pompanın kullanım amacına uygun olduğundan emin olunmalıdır. Kuyu debisinin kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğu kontrol edilmeli, monte edilecek pompanın debi ve basma yüksekliğinin amaca uygun olduğu görülmelidir.

2 – Kuyunun kum temizliği yapılmış olmalı, akışkan içerisindeki kum, tortu vb. partikül miktarının pompanın işletme limitlerini aşmadığından emin olunmalıdır.

3 – Pompa asla kuyunun dibine kadar indirilmemeli, motorun alt noktası kuyu dibinden asgari 2 m yukarıda olacak şekilde montaj gerçekleştirilmelidir.

4 – Dalgıç pompa soğuk su için üretilen tiplerinde, sıcaklığı en fazla 30 oC’a kadar olan akışkanlar ile kullanım için geliştirilmiştir. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç pompa ve motorlarının kullanımı gerekmektedir.

5 – Dalgıç pompalar, içerisinde hava veya gaz bulunmayan, temiz sular ile kullanım için dizayn  edilmiştir. Eğer akışkan temiz değil ise, içerisinde hava veya gaz mevcutsa pompa verimi ve kullanım ömrünün düşebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

6 – Dalgıç motorun yeterli soğutulabilmesi için, motor çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olunmalıdır. Keson kuyular, su depoları veya havuzlar gibi geniş hacimli ortamlarda kullanılacak dalgıç pompalar muhakkak soğutma gömleği ile kullanılmalıdır.

7 – Kuyu içerisindeki pompa hakkında mümkün olabilecek her türlü bilginin, izleme ve kontrol amacıyla, kullanılmasına çalışılmalıdır. Pompa, elektrik motoru ve sistemin durumu hakkında bilgi edinmek üzere kullanılabilecek kuyu çıkış ağzındakimanometre, özellikle büyük güçlerdeki dalgıç motorlarına ait elektrik kontrol panosu,üzerindeki her fazın akım ve voltajlarını izlemeye yarayan voltmetre ve ampermetre gibi cihazların nasıl faydalı olarak kullanılabileceği hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

8 – Elektrik kontrol panolarının elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kesilmesi, yüksek veya düşük voltaj, fazlar arasında voltaj dengesizliği vb. sorunlarda dalgıç motorun korunmasını sağlayabilecek özelliklerde olması gerekmektedir. Ayrıca elektrik motorunun aşırı akımdan korunmasında kullanılan sistemin ayarlarının çevre sıcaklığından etkilenmeyecek tipte olması son derece önemlidir.

9 – Elektrik kontrol panosundaki aşırı akım koruması sistemin ayarı, monofaze veya direkt kalkışlı sistemlerde asla motor etiketinde belirtilen nominal akım değerinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyet açısından etiketteki nominal akımın %90’ına ayarlanması tavsiye edilir. Yıldız – üçgen kalkışlı sistemlerde motor termik koruması etikette belirtilen nominal akımın %57’sinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyetli bir değer olarak etiket akımının yarısına ayarlanması tavsiye edilir.
10- Pompanın susuz kalarak hasar görmemesi amacıyla işletmeye alma işlemi esnasında kuru çalışmaya karşı koruma sisteminin(SSR) çalışır durumda olduğu muhakkak kontrol edilmeli, elektrik kontrol panosu içerisinden seviye elektrotunun hassasiyet ayarları yapılmalıdır.

11 – Dalgıç motorunun şalt sayısının sınırlandırılması bir zorunluluktur. Kuru çalışmaya karşı korumanın bir veya iki elektrot ile sağlandığı sistemlerde, su seviyesi normal duruma geldikten sonra motorun hemen çalıştırılmayıp, minimum 5 dakikalık bir gecikme süresinden sonra çalışmaya başlatılmalıdır.Dalgıç pompalar kullanılarak gerçekleştirilen hidrofor uygulamalarında, basınç şalterinin alt ve üst basınç ayarlarının, şalt sayısını istenilen seviyede tutacak şekilde gerçekleştirilmesi ve kapalı genleşme deposunun uygun hacimde olduğunun kontrol edilmesi, olası hasarların önüne geçecektir.

12 – Bir tank veya havuz içerisine yatay olarak monte edilen, kademe sayısı fazla olan pompalarda; pompa ve motorun birkaç noktadan desteklenmesi önemlidir. Buna dikkat edilmemesi durumunda cihaz ve tesisin hasar görmesine neden olabilecek olasılıklar ortaya çıkabilir.

Derin kuyu dalgıç pompa firmaları, dalgıç pompa firmaları, istanbul dalgıç pompa firmaları

İstanbul Anadolu Yakası Derin Kuyu Dalgıç Pompa Satış ve Servis Bölgelerimiz
Adalar Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
, Burgazada Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Büyükada Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Heybeliada Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Kınalıada Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Ataşehir Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Beykoz Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Çekmeköy Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Kadıköy Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Kartal Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Maltepe Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Pendik Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Sancaktepe Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Sultanbeyli Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Şile Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Tuzla Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Ümraniye Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Üsküdar Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

 

İstanbul Avrupa Yakası Derin Kuyu Dalgıç Pompa Satış ve Servis Bölgelerimiz
Arnavutköy Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
, Avcılar Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Bağcılar Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Bahçelievler Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Bakırköy Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Başakşehir Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Bayrampaşa Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Beşiktaş Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Beylikdüzü Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Beyoğlu Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Büyükçekmece Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Çatalca Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Esenler Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Esenyurt Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Eyüp Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Fatih Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Gaziosmanpaşa Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Güngören Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Kağıthane Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Küçükçekmece Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Sarıyer Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Silivri Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Sultangazi Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Şişli Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı
Zeytinburnu Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

Kocaeli Bölgesi Derin Kuyu Dalgıç Pompa Satış ve servis, Başiskele Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Çayırova Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Darıca Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Dilovası Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Derince Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Gebze Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Gölcük Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, İzmit Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Kandıra Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Karamürsel Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Kartepe Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı, Körfez Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı

Derin Kuyu Dalgıç Pompa Montajı” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com