Drenaj Pompası Montajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Drenaj Pompası Montajı

Drenaj pompası montajı
tesisat uygulamaları kurulum ve devreye alma işlerinizde İstanbul ve Kocaeli bölgesinde garantili işçilik hizmetleri sunmaktayız. Drenaj pompa montajında kullanılan tüm fitings malzemeleri TSE CE UL sertifikalı olup drenaj pompa montajı ustalarımız çok iyi derecede elektrik tesisatı su tesisatı ve mekanik bilgiye sahiptirler.Sanayi tipi dalgıç pompalar, drenaj dalgıç pompaları, kuyu pompaları, şantiye tipi dalgıç pompaları, kaynak suyu dalgıç pompaları, yağmur suları pompası, otopark suyu tahliye pompaları, hafriyat pompaları, bodrum kat asansör çukuru pompaları, asansör kuyusu dalgıç pompaları, temiz su pompaları, bina temel drenaj sularının tahliyesinde, yağmur suyu kuyularında ve otopark su kanallarında kullanılan dalgıç pompa ve motorların kurulumu konusunda firmamız deneyimli ve tecrübeli personellerimiz ile garantili montaj servis hizmeti vermektedir. Markası ve modeli ne olursa olsun drenaj dalgıç pompa montajını yaptığımız ürünlerin devreye alınması ve garantisi süresinin başlatılması firmamız garantisindedir. Dalgıç drenaj pompa montajı için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Montaj Ve Kurulumunu Yaptığımız Drenaj Pompa Markaları

Alarko Drenaj Pompa Montajı,
Calpeda Drenaj Pompa Montajı,
City Drenaj Pompa Montajı,
Ebitt Drenaj Pompa Montajı,
Espa Drenaj Pompa Montajı,
Etna Drenaj Pompa Montajı,
Flygt Drenaj Pompa Montajı,
Grindex Drenaj Pompa Montajı,
Grundfos Drenaj Pompa Montajı,
İmpo Drenaj Pompa Montajı,
Linz Drenaj Pompa Montajı,
Lowara Drenaj Pompa Montajı,
Pedrollo Drenaj Pompa Montajı,
Pentax Drenaj Pompa Montajı,
Stream Drenaj Pompa Montajı,
Standart Drenaj Pompa Montajı,
Sumak Drenaj Pompa Montajı,
Tsurumi Drenaj Pompa Montajı,
Water Sound Drenaj Pompa Montajı,
Water Technologies Drenaj Pompa Montajı,
Wilo Drenaj Pompa Montajı,
Zenit Drenaj Pompası Montajı,

Drenaj Pompa Montajı uygulamasında drenaj dalgıç pompası, enerji kablosu, kontrol panosu, pompa borusuna ayrıca montaj için özel kauçuk ek malzemesine ihtiyaç vardır. Montaj sırasında en az iki personel iş güvenliği kurallarına uygun olarak çalışma alanını hazırlar. Kuyu derinliği, kuyu debisi, kablo kesiti, pompa basma yüksekliği, pompa debisi son kez kontrol edilir ve sorun olmadığına kanaat getirilirse montaja başlanır. Drenaj dalgıç pompa montaj ustası montajın bitirilmesinden sonra gerekli pano bağlantıları ve ayarlarını yapar.

Drenaj Pompa Montajı 

Drenaj dalgıç pompaları yağmur suyu kanalları,drenaj kuyuları,şantiyeler,asansör kuyuları ve şantiyelerde oluşan drenaj suları yüzey suları ve yağmur sularının uzaklaştırılmasında kullanılır.Bu pompaların amacı otomatik olarak çalışıpdüzenli olarak biriken suların deşarjına yöneliktir.Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle herhangi bir bina veya özel yer hazırlığı gerektirmezler.Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar asgari seviyededir.Drenaj dalgıç pompalarından su tahliyesi mutlaka yola yapılmalıdır,kesinlikle belediyelere ait şehir şebeke atık su logarlarına bağlanmaz.

Drenaj Dalgıç Pompaların Kullanımında Önce

1- Drenaj Pompasının kuyuya montajından önce, hem kuyunun, hem de pompanın kullanım amacına uygun olduğundan emin olunmalıdır. Kuyu debisinin kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğu kontrol edilmeli, monte edilecek pompanın debi ve basma yüksekliğinin amaca uygun olduğu görülmelidir.

2 – Drenaj kuyusunun kum temizliği yapılmış olmalı, akışkan içerisindeki kum, tortu vb. partikül miktarının pompanın işletme limitlerini aşmadığından emin olunmalıdır.

3 – Drenaj pompası asla kuyunun dibine kadar indirilmemeli, motorun alt noktası kuyu dibinden asgari 30cm yukarıda olacak şekilde montaj gerçekleştirilmelidir.

4 – Drenaj pompaları soğuk su için üretilen tiplerinde, sıcaklığı en fazla 30 oC’a kadar olan akışkanlar ile kullanım için geliştirilmiştir. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç pompa ve motorlarının kullanımı gerekmektedir.

5 – Drenaj pompaları, içerisinde hava veya gaz bulunmayan, temiz sular ile kullanım için dizayn  edilmiştir. Eğer akışkan temiz değil ise, içerisinde hava veya gaz mevcutsa pompa verimi ve kullanım ömrünün düşebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

6 –Drenaj dalgıç pompanın yeterli soğutulabilmesi için, motor çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olunmalıdır. Keson kuyular, su depoları veya havuzlar gibi geniş hacimli ortamlarda kullanılacak dalgıç pompalar mutlaka soğutma ceketli olmalıdır.

7 – Drenaj kuyu içerisindeki kirlenme ve drenaj pompası belli aralıklarla kontrol edilmelidir.

8 – Elektrik kontrol panolarının elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kesilmesi, yüksek veya düşük voltaj, fazlar arasında voltaj dengesizliği vb. sorunlarda dalgıç motorun korunmasını sağlayabilecek özelliklerde olması gerekmektedir. Ayrıca elektrik motorunun aşırı akımdan korunmasında kullanılan sistemin ayarlarının çevre sıcaklığından etkilenmeyecek tipte olması son derece önemlidir.

9 – Elektrik kontrol panosundaki aşırı akım koruması sistemin ayarı, monofaze veya direkt kalkışlı sistemlerde asla motor etiketinde belirtilen nominal akım değerinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyet açısından etiketteki nominal akımın %90’ına ayarlanması tavsiye edilir. Yıldız – üçgen kalkışlı sistemlerde motor termik koruması etikette belirtilen nominal akımın %57’sinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyetli bir değer olarak etiket akımının yarısına ayarlanması tavsiye edilir.
10- Pompanın susuz kalarak hasar görmemesi amacıyla işletmeye alma işlemi esnasında kuru çalışmaya karşı koruma sisteminin(SSR) çalışır durumda olduğu muhakkak kontrol edilmeli, elektrik kontrol panosu içerisinden seviye elektrotunun hassasiyet ayarları yapılmalıdır.

11 – Dalgıç motorunun şalt sayısının sınırlandırılması bir zorunluluktur. Kuru çalışmaya karşı korumanın bir veya iki elektrot ile sağlandığı sistemlerde, su seviyesi normal duruma geldikten sonra motorun hemen çalıştırılmayıp, minimum 5 dakikalık bir gecikme süresinden sonra çalışmaya başlatılmalıdır.Dalgıç pompalar kullanılarak gerçekleştirilen hidrofor uygulamalarında, basınç şalterinin alt ve üst basınç ayarlarının, şalt sayısını istenilen seviyede tutacak şekilde gerçekleştirilmesi ve kapalı genleşme deposunun uygun hacimde olduğunun kontrol edilmesi, olası hasarların önüne geçecektir.

İstanbul Anadolu Yakası Drenaj Pompası Bakım Servis Bölgelerimiz

Adalar Drenaj  Pompa Bakımı,
Burgazada Drenaj Pompa Bakımı,
Büyükada Drenaj Pompa Bakımı,
Heybeliada Drenaj Pompa Bakımı,
Kınalıada Drenaj Pompa Bakımı,
Ataşehir Drenaj Pompa Bakımı,
Beykoz Drenaj Pompa Bakımı,
Çekmeköy Drenaj Pompa Bakımı,
Kadıköy Drenaj Pompa Bakımı,
Kartal Drenaj Pompa Bakımı,
Maltepe Drenaj Pompa Bakımı,
Pendik Drenaj Pompa Bakımı,
Sancaktepe Drenaj Pompa Bakımı,
Sultanbeyli Drenaj Pompa Bakımı,
Şile Drenaj Pompa Bakımı,
Tuzla Drenaj Pompa Bakımı,
Ümraniye Drenaj Pompa Bakımı,
Üsküdar Drenaj Pompa Bakımı,

İstanbul Avrupa Yakası Drenaj Pompası Bakım Servis Bölgelerimiz

Arnavutköy Drenaj Pompa Bakımı,
Avcılar Drenaj Pompa Bakımı,
Bağcılar Drenaj Pompa Bakımı,
Bahçelievler Drenaj Pompa Bakımı,
Bakırköy Drenaj Pompa Bakımı,
Başakşehir Drenaj Pompa Bakımı,
Bayrampaşa Drenaj Pompa Bakımı,
Beşiktaş Drenaj Pompa Bakımı,
Beylikdüzü Drenaj Pompa Bakımı,
Beyoğlu Drenaj Pompa Bakımı,
Büyükçekmece Drenaj Pompa Bakımı,
Çatalca Drenaj Pompa Bakımı,
Esenler Drenaj Pompa Bakımı,
Esenyurt Drenaj Pompa Bakımı,
Eyüp Drenaj Pompa Bakımı,
Fatih Drenaj Pompa Bakımı,
Gaziosmanpaşa Drenaj Pompa Bakımı,
Güngören Drenaj Pompa Bakımı,
Kağıthane Drenaj Pompa Bakımı,
Küçükçekmece Drenaj Pompa Bakımı,
Sarıyer Drenaj Pompa Bakımı,
Silivri Drenaj Pompa Bakımı,
Sultangazi Drenaj Pompa Bakımı,
Şişli Drenaj Pompa Bakımı,
Zeytinburnu Drenaj Pompa Bakımı,

Kocaeli Bölgesi Drenaj Pompası Bakım Servis Bölgelerimiz
Başiskele Drenaj Pompa Bakımı,

Çayırova Drenaj Pompa Bakımı,
Darıca Drenaj Pompa Bakımı,
Dilovası Drenaj Pompa Bakımı,
Derince Drenaj Pompa Bakımı,
Gebze Drenaj Pompa Bakımı,
Gölcük Drenaj Pompa Bakımı,
İzmit Drenaj Pompa Bakımı,
Kandıra Drenaj Pompa Bakımı,
Karamürsel Drenaj Pompa Bakımı,
Kartepe Drenaj Pompa Bakımı,
Körfez Drenaj Pompa Bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com