Hidrofor Montajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Hidrofor montajı nasıl yapılır?


Hidrofor Montajı yapılırken su deposuna yakın bir mesafede dış ortam etkenlerinden korunaklı bodrum katları, sığınaklar, çatı boşlukları, bahçe sundurması veya garaj gibi uygun yerler tercih edilmeli. Hidrofor mutlaka su deposundan beslenmeli direk olarak şehir şebeke hattı üzerine bağlanmamalı şebeke hattı su deposu ve hidrofor sistemine çekvalf konularak sistem bypass edilmeli. Yüksek katlı binalarda hidrofor montajı yapılırken ikili hidrofor veya üçlü hidrofor konularak en düşük kat ile en yüksek kat arasındaki basınç farkları bölgelere ayrılarak minimum seviyeye düşürülmelidir. Hidrofor çevresinde bulunabilecek brülör, kazan gibi ısı kaynaklarından etkilenmeyecek şekilde montajlanmalıdır. Hidroforun çevresinde bakım ve onarım amacı ile bir insanın rahatça dolaşılabilecek alanlar bırakılmalıdır. Deponun şebeke bağlantısı yapılan ucuna, depo suyla dolunca kesmesi için flatör takılır. Pompa sürekli su içinde kalarak hava yapmaması için deponun alt seviyesinden bağlanır. Hidroforun tank basıncının pompa tarafına gitmemesi ve tesisat basıncının tankı etkilememesi için, giriş ve çıkışına çek valf kullanılır. Tankın güvenliği için tank üzerine veya hemen çıkışına yaylı güvenlik vanası takılır. Su deposu, pompa, hidrofor tankı ve kompresör bağlantılarında gerektiğinde kullanılmak üzere vana bağlanır. Hidrofor sisteminin basınca bağlı olarak çalışmasını, otomatik basınç şalteri sağlar.

Hidrofor Montajı Yaptığımız Hidrofor Markaları
Alarko Hidrofor Montajı, Baymak Hidrofor Montajı, Calpeda Hidrofor Montajı, Ebitt Hidrofor Montajı, Espa Hidrofor Montajı, Etna Hidrofor Montajı, Grundfos Hidrofor Montajı, Pentax Hidrofor Montajı, Sumak Hidrofor Montajı, Standart Hidrofor Montajı, Stream Hidrofor Montajı, Mas-Daf Hidrofor Montajı, Water Tecnologies Hidrofor Montajı, Wilo Hidrofor Montajı anahtar teslimi garantili olarak İstanbul Dalgıç Pompa kalitesi ile yapılmaktadır.

Hidrofor Montajında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1-Hidrofor su deposundan beslenmelidir.
2-Hidrofor emme ve basma hattında kullanılacak pprc borular hidrofor basınç sınıfına uygun seçilmelidir.
3-Hidrofor emişinin rahat olması için, hidrofor emiş ağzınından bir çap büyük boru ile emiş tesisatı yaptırılmalıdır.
4-Hidrofor pompası kesinlikle susuz çalıştırılmamalıdır. Hidroforun susuz çalışmasını önlemek amacıyla su deposu içine seviye şamandırası takılmalıdır.
5-Su deposu dolum hattı ve hidrofor emiş hattına pislik tutucu takılarak suda bulunabilecek katı partiküllerin pompa içine girip hasar vermesi önlenmelidir. Pislik tutucu periyodik olarak kontrol edilmeli ve süzgeç kısmı temiz tutulmalıdır.
6-Hidrofor ile su deposunun arası mümkün olduğunda kısa tutulmalıdır. Mesafe uzadıkça emiş gücü düşer.
7-Hidrofor eksi koddan emiş yapacak ise sistemdeki varsa kolektör iptal edilerek her bir pompanın bağımsız emiş yapması sağlanır.
8-Hidrofor üzerinde bulunan basınç şalteri alt-üst bar aralığı max.2 bar olmalı
9-Hidrofor genleşme tankı öz gaz basıncı basınç şalterinin alt basınç değerinin 0,5 bar altında olmalıdır.

Hidroforun Çalıştırılması ve Devreye Alınması

1-Elektrik tesisatının ve voltajların uygunluğunu kontrol ediniz.
2-Su deposunda yeterli miktarda su olduğunu kontrol ediniz.
3-Susuz çalışmaya karşı seviye şamandırasının çalıştığından emin olunuz.
4-Hidroforun havasını alınız pompa içerisinde hava kalmamalıdır.
5-Basınç şalterinden istenilen alt ve üst basıncı ayarlayınız.

Hidrofor Montajı İçin Hizmet Verdiğimiz İlçeler
İstanbul Hidrofor Montajı, Adalar Hidrofor Montajı, Burgazada Hidrofor Montajı, Büyükada Hidrofor Montajı, Heybeliada Hidrofor Montajı, Kınalıada Hidrofor Montajı, Arnavutköy Hidrofor Montajı, Ataşehir Hidrofor Montajı, Avcılar Hidrofor Montajı, Bağcılar Hidrofor Montajı, Bahçelievler Hidrofor Montajı, Bakırköy Hidrofor Montajı, Başakşehir Hidrofor Montajı, Bayrampaşa Hidrofor Montajı, Beşiktaş Hidrofor Montajı, Beylikdüzü Hidrofor Montajı, Beyoğlu Hidrofor Montajı, Büyükçekmece Hidrofor Montajı, Beykoz Hidrofor Montajı, Çatalca Hidrofor Montajı, Çekmeköy Hidrofor Montajı, Esenler Hidrofor Montajı, Esenyurt Hidrofor Montajı, Eyüp Hidrofor Montajı, Fatih Hidrofor Montajı, Gaziosmanpaşa Hidrofor Montajı, Güngören Hidrofor Montajı, Kadıköy Hidrofor Montajı, Kağıthane Hidrofor Montajı, Kartal Hidrofor Montajı, Küçükçekmece Hidrofor Montajı, Maltepe Hidrofor Montajı, Sancaktepe Hidrofor Montajı, Sarıyer Hidrofor Montajı, Silivri Hidrofor Montajı, Sultanbeyli Hidrofor Montajı, Sultangazi Hidrofor Montajı, Şile Hidrofor Montajı, Şişli Hidrofor Montajı, Tuzla Hidrofor Montajı, Ümraniye Hidrofor Montajı, Üsküdar Hidrofor Montajı, Zeytinburnu Hidrofor Montajı, Kocaeli Hidrofor Montajı, Başiskele Hidrofor Montajı, Çayırova Hidrofor Montajı, Darıca Hidrofor Montajı, Derince Hidrofor Montajı, Dilovası Hidrofor Montajı, Gebze Hidrofor Montajı, Gölcük Hidrofor Montajı, İzmit Hidrofor Montajı, Kandıra Hidrofor Montajı, Karamürsel Hidrofor Montajı, Kartepe Hidrofor Montajı, Körfez Hidrofor Montajı işlerinizde güvenilir firma. Hidrofor montajı,  hidrofor tamiri ve servisi, hidrofor arıza tespiti, genleşme tankı, basınç şalteri, hidrofor panosu bakım, onarım, değişim işlerinizde uygun fiyat ve deneyimli usta personellerimiz ile hizmetinizdeyiz.1997 yılında beri İstanbul’da hidrofor satış servis ve montaj hizmetleri.

Hidrofor Montajı” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com