Kuyu Temizleme

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

KUYU TEMİZLEME
Kuyu Temizleme Kuyu Temizliği Derin Su Kuyuları, Sondaj Kuyusu, Artezyen Kuyuları, Drenaj Kuyuları Ve Keson Kuyularda Her Yıl Düzenli Olarak Yapılması Gereken Uygulamadır. Su Kuyularda Bulunan Su Motoru, Dalgıç Pompa, Hidrofor Ve Su Pompalarının Verimli Çalışması Kuyu Suyu Arıtma Sisteminin Temiz Tutulması, Su Deposunun Temizliği En Önemlisi De Su Kuyusunun Debisinin Düşmemesi İçin Gereklidir. Sondaj, su sondajı, artezyen su kuyusu ve derin su kuyularının yüksek veya düşük basınçlı kompresör yardımıyla kuyu tabanının, kuyu iç yüzeylerinin temizlenmesi ayrıca yer altı su gözeneklerinin açılması işlemine kuyu temizliği veya kuyu temizleme denir. Kuyu temizliği yapılmadan önce kuyu derinliği, kuyu çapı, kuyudaki statik su seviyesi, dinamik su seviyesi, kuyu içi teçhiz borusunun tipi (pvc boru- çelik boru) ve kuyunun imalat tarihinin bilinmesi gerekir. Bu bilgiler doğrultusundan doğru temizlik yöntemi seçilir gerekli donanım ile iş güvenliği kurallarına uygun olarak işe başlanır. Kuyu bakımı mutlaka her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Kuyu inkişafı ve kuyu temizliği birbirinden farklı uygulamalardır. Kuyu inkişafı kuyu geliştirme verimini artırmak için yapılır herhangi zamanı yoktur kuyunun kirlenmesi beklenmez.

Kuyu Temizliği Garantisi
Kuyu temizli garantili bir uygulama değildir, yıllardır edinilen tecrübeler sonrasında kuyu temizliği yapılan kuyularda kuyu gözeneklerinin açıldığı kuyudan daha fazla su alınabildiği ve dalgıç pompa sisteminin uzun yıllar sorunsuz çalıştığı gözlenmiştir.

Kuyu Temizleme Yaptığımız Kuyu Tipleri
Derin Sondaj Su Kuyuları Temizliği
Sondaj Kuyuları Temizliği
Su Sondajı Kuyuları Temizliği
Artezyen Su Kuyuları Temizliği
Drenaj Kuyuları Temizliği
Temiz Su Kuyuları Temizliği
Keson Kuyu Temizliği
Bahçe Kuyuları Temizliği

Kuyu Temizleme Yöntemleri
Su kuyuları yüksek basınçlı kompresör, düşük basınçlı kompresör, mekanik kuyu temizleme ve kimyasal kuyu temizleme yöntemleri ile 4 farklı metod ile temizlenebilir.

Taşırma Kuyu Temizliği Yöntemi: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan yöntemdir. Su kuyusu içerisinde bulunan dalgıç pompa sistemi kuyudan çıkarılır kuyuya ucu boş kolon boruları indirilir ve kolon borularının ucuna bağlanan yüksek basınçlı kompresör ile kuyu tabanına basınçlı hava püskürtülür bu sayede su kum kil çakıl vb. yabancı maddeler kuyudan dışarıya taşırılır.500 metre derinliğe kadar olan su kuyularında uygulanan yöntemdir. Kompresör debisi basıncı kuyu derinliği ve kuyu debisine göre seçilir.

Enjeksiyon Kuyu Temizliği Yöntemi: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan ikinci yöntemdir.
Su kuyusunda bulunan dalgıç pompa sistemi kuyudan çıkarılır kuyuya aynı çap ve uzunlukta iki adet boru yan yana indirilir borunun bir tanesinin ucuna düşük basınçlı kompresör bağlanır diğeri boşta kalır. Kompresör bağlı olan borudan düşük basınçlı hava verildiğinde diğer borudan kuyu tabanından bulunan su kum kil çamur vb. malzemeler kuyudan dışarı atılır.180 metre derinliğe kadar olan su kuyularında kullanılan yöntemdir. Kompresör debisi ve basıncı sabittir.

Mekanik Kuyu Temizliği Yöntemi: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan üçüncü yöntemdir. Su kuyusunda bulunan dalgıç pompa sistemi kuyudan çıkarılır kuyuya kuyu iç çapına uygun boru ve döner fırça indirilir. Döner fırça kuyu tabanına doğru yavaşça dönerek indirilir ayrıca borudan fırçamın ucuna su püskürtülür. Bu işlem kuyu tavanından kuyu tabanına doğru yapılır. Kuyu tabanında biriken pis su kompresör yardımıyla atılır.Kuyu içi boruların yüzeyine yapışan tüm yabancı malzemeler temizlenir.Extra hijyen istenilen kuyularda uygulanan yöntemdir. 500 metre derinliğe kadar olan su kuyularında uygulanan yöntemdir.

Kimyasal Kuyu Temizliği Yöntemi: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan dördüncü yöntemdir. Kuyu içerisindeki mevcut çalışır vaziyetteki dalgıç pompa sistemi kullanılarak yapılır. Kuyudaki suyun analizi yapılarak kirliğinin türü belirlenir buna bağlı doğada çözünen kimyasal ile temizlik yapılır. Kimyasal temizlik demiroksit ve koliform bakteri üzerinde çok etkilidir. Çok kısa sürede yapılan etkili bir kuyu temizliğidir.

Kuyu Temizleme Fiyatları
Kuyu temizliği fiyatları kuyu temizleme yöntemi kuyunun bulunduğu yer kuyu derinliği ve kuyu çapına göre değişkenlik göstermektedir. Kuyu temizleme fiyatlarında uygun avantajlardan yararlanmak için mutlaka periyodik bakım sözleşmesi yapılarak temizliğe başlanması önerilir.

Kuyu Temizliğinin Faydaları
Yeraltı su kanallarından kuyu içine giren su miktarını arttırır.
Sondaj Su Kuyusu içindeki koliform bakterileri temizler.
Sondaj su kuyusu içerisinde bulunan muhafaza borusundaki demiroksiti söker.
Pompanın kuyu içerisinden çektiği kum, kil ve silt miktarını azaltır ve dalgıç pompanın fanlarında aşındırıcı etkiyi azaltarak dalgıç pompanın ömrünü uzatır.
Kuyu temizlik işlemi kuyuya fazla kum dolmasını engeller ve su kuyusunun yıkılması ve çökmesine engel olur.
Kuyunun tabanında oluşan kum kil çamur gibi dolguyu temizler.
Dalgıç pompanın dolum yaptığı su deposunu ve tesisatın tıkanmasını önler.
Su deposu ve hidrofor arasında bulunan su arıtma filtrelerinin değişim süresini uzatır.
Su arıtma maliyetlerinizi düşürür.
Hidrofor fanlarının rahat çalışmasını sağlar.
Bahçe sulama sprinkler sistem  ve fıskiyelerin tıkanmasını önler.
Boru tesisat sisteminin tıkanarak aniden gelişen arızaların önlenmesine yardımcı olur
Su sondaj kuyularında ve dalgıç pompa sisteminde ön görülemeyen bir çok arızayı ortadan kaldırır.
Kuyu temizliği yapılırken bütün yıl boyunca kuyu içerisinde çalışan dalgıç pompa, dalgıç motor,dalgıç pompa kablosu,dalgıç pompa boru gibi ekipmanı görmenizi ve fiziki kontrol yapmanıza olanak verir.

Kuyu Temizleme Ve Kuyu Temizliği Servis Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

İstanbul Kuyu Temizleme
Adalar Kuyu Temizleme
Burgazada Kuyu Temizleme
Büyükada Kuyu Temizleme
Heybeliada Kuyu Temizleme
Kınalıada Kuyu Temizleme
Arnavutköy Kuyu Temizleme
Ataşehir Kuyu Temizleme
Avcılar Kuyu Temizleme
Bağcılar Kuyu Temizleme
Bahçelievler Kuyu Temizleme
Bakırköy Kuyu Temizleme
Başakşehir Kuyu Temizleme
Bayrampaşa Kuyu Temizleme
Beşiktaş Kuyu Temizleme
Beylikdüzü Kuyu Temizleme
Beyoğlu Kuyu Temizleme
Büyükçekmece Kuyu Temizleme
Beykoz Kuyu Temizleme
Çatalca Kuyu Temizleme
Çekmeköy Kuyu Temizleme
Esenler Kuyu Temizleme
Esenyurt Kuyu Temizleme
Eyüp Kuyu Temizleme
Fatih Kuyu Temizleme
Gaziosmanpaşa Kuyu Temizleme
Güngören Kuyu Temizleme
Kadıköy Kuyu Temizleme
Kağıthane Kuyu Temizleme
Kartal Kuyu Temizleme
Küçükçekmece Kuyu Temizleme
Maltepe Kuyu Temizleme
Pendik Kuyu Temizleme
Sancaktepe Kuyu Temizleme
Sarıyer Kuyu Temizleme
Silivri Kuyu Temizleme
Sultanbeyli Kuyu Temizleme
Sultangazi Kuyu Temizleme
Şile Kuyu Temizleme
Şişli Kuyu Temizleme
Tuzla Kuyu Temizleme
Ümraniye Kuyu Temizleme
Üsküdar Kuyu Temizleme
Zeytinburnu Kuyu Temizleme

Kocaeli Kuyu Temizleme
Başiskele Kuyu Temizleme
Çayırova Kuyu Temizleme
Darıca Kuyu Temizleme
Derince Kuyu Temizleme
Gebze Kuyu Temizleme
Gölcük Kuyu Temizleme
İzmit Kuyu Temizleme
Kandıra Kuyu Temizleme
Karamürsel Kuyu Temizleme
Kartepe Kuyu Temizleme
Körfez Kuyu Temizleme

Kuyu Temizleme, Kuyu Temizliği, Kuyu Bakımı, Kuyu İnkişafı, Kuyu Temizleme Firmaları, Kuyu Temizleme Fiyatları, İstanbul Kuyu Temizleme, Kocaeli Kuyu Temizleme, Sondaj, Su Sondajı, Dalgıç Pompa Hakkındaki Tüm Sorularınız için Bizi 7/24 Arayabilirsiniz. 0532 502 39 69

Bu yazı yayınlanmıştır Genel . Bookmark permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com