Pis Su Pompası Montajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pis Su Pompa Montajı Nasıl Yapılır?

Pis Su Pompası Montajı, Kirli Su Pompaları, Logar Ve Lağım Pompaları, Banyo Ve Mutfak Suyu Tahliye Pompaları, Sintine Pis Su Pompaları Montaj Ve Kurulumu Konusunda Firmamız Deneyimli Ve Tecrübeli Personellerimiz İle İstanbul Ve Kocaeli’nde Garantili Montaj Servis Hizmeti Vermektedir. Atık su kuyuları, foseptik kuyuları, sintine kuyuları, bina bodrum katları ve atık su arıtma sistemlerinde çalışan pis su pompaların markası ve modeli ne olursa olsun atık su ve foseptik dalgıç pompa montajını yaptığımız ürünlerin devreye alınması ve garantisi süresinin başlatılması firmamız garantisindedir. Kirli su ve pis su dalgıç pompa montajı için firmamızdan destek alabilirsiniz. Pvc hortumlu pis ve kirli su dalgıç pompa montajı, pprc borulu kirli ve pis su pompası montajları amacına ve kullanım yerine uygun montaj yapılır.

Montaj Ve Kurulumunu Yaptığımız Pis Su Pompa Markaları;

Alarko Pis Su Pompa Montajı,
City Pis Su Pompa Montajı,
Etna Pis Su Pompa Montajı,
Grundfos Pis Su Pompa Montajı,
Hcp Pis Su Pompa Montajı,
İmpo Pis Su Pompa Montajı,
Leo Pis Su Pompa Montajı,
Linz Pis Su Pompa Montajı,
Lowara Pis Su Pompa Montajı,
Pedrollo Pis Su Pompa Montajı,
Pentax Pis Su Pompa Montajı,
Stream Pis Su Pompa Montajı,
Standart Pis Su Pompa Montajı,
Sumak Pis Su Pompa Montajı,
Tsurumi Pis Su Pompa Montajı,
Water Sound Pis Su Pompa Montajı,
Wilo Pis Su Pompa Montajı,

Pis Su Pompa Montajı uygulamasında pis su pompası, enerji kablosu, kontrol panosu, pompa borusuna ayrıca montaj için özel kauçuk ek malzemesine ihtiyaç vardır. Montaj sırasında en az iki personel iş güvenliği kurallarına uygun olarak çalışma alanını hazırlar. Kuyu derinliği, kuyu debisi, kablo kesiti, pompa basma yüksekliği, pompa debisi son kez kontrol edilir ve sorun olmadığına kanaat getirilirse montaja başlanır. Pis su dalgıç pompa montaj ustası montajın bitirilmesinden sonra gerekli pano bağlantıları ve ayarlarını yapar.Eski kuyularda pis su pompası montajı yapılmadan önce mutlaka gaz free işlemi yapılmalı kuyu tabanında oluşan gazlar dışarı atılmalı ve kuyu içi havalandırılmalıdır.Vidanjör yardımı ile dolu olan kuyular boşaltıldıktan sonra çalışma yapılabilir.

 

Dalgıç Pompa Montajı Nasıl Yapılır

Pis su pompaları banyo,tuvalet,mutfak,sintine,kazan dairesi,yağmur suyu kanalları,drenaj kuyuları,şantiyeler,asansör kuyuları ve şantiyelerde oluşan pis suların tahliyesinde kullanılır.Bu pompaların amacı otomatik olarak çalışıp düzenli olarak biriken suların deşarjına yöneliktir.Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle herhangi bir bina veya özel yer hazırlığı gerektirmezler.Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar asgari seviyededir. Pis su dalgıç pompalarından su tahliyesi kanalizasyona yapılmalıdır.

1- Pis Su Pompasının kuyuya montajından önce, hem kuyunun, hem de pompanın kullanım amacına uygun olduğundan emin olunmalıdır. Kuyu debisinin kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğu kontrol edilmeli, monte edilecek pompanın debi ve basma yüksekliğinin amaca uygun olduğu görülmelidir.

2 – Pis su kuyunun temizliği yapılmış olmalı, kuyu tabanında inşaat kalıntı artığı moloz taş beton strafor tahta parçaları ve naylon ambalaj malzemeleri olmadığından emin olunmalıdır.

3 – Pis Su Pompası alt emiş ağzı filtreli olduğundan kuyu tabanına kadar indirilebilir.

4 – Pis Su  Dalgıç pompa soğuk su için üretilen tiplerinde, sıcaklığı en fazla 30 oC’a kadar olan akışkanlar ile kullanım için geliştirilmiştir. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç pompa ve motorlarının kullanımı gerekmektedir.

5 – Pis Su Dalgıç pompaları, sadece temiz su ,pisli su,az kirli suların tahliyesinde kullanılmalıdır.

6 –Pis su pompasının yeterli soğuyalabilmesi için, pompa çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olunmalıdır.

7 – Pis su pompalarının tıkanmasını önlemek için kuyu içerisindeki kirlenme belli aralıklarla kontrol edilmelidir.

8 – Elektrik kontrol panolarının elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kesilmesi, yüksek veya düşük voltaj, fazlar arasında voltaj dengesizliği vb. sorunlarda dalgıç motorun korunmasını sağlayabilecek özelliklerde olması gerekmektedir. Ayrıca elektrik pis su pompasının aşırı akımdan korunmasında kullanılan sistemin ayarlarının çevre sıcaklığından etkilenmeyecek tipte olması son derece önemlidir.

9 – Elektrik kontrol panosundaki aşırı akım koruması sistemin ayarı, çokdüzgün bir şekilde gerekli ölçümler yapılarak ayarlanmalıdır.

10- Pis su pompasının çalışma esnasında kuru çalışmaya karşı atık su şamandırasının çalışır durumda olduğu muhakkak kontrol edilmelidir.

11 – Pis Su Dalgıç pompa motorunun şalt sayısının sınırlandırılması bir zorunluluktur. Şamandıra dalgıç pompa şalt sayısını istenilen seviyede tutacak şekilde ayarlanmalı.

Pis Su Pompası Montaj Servis Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

İstanbul Pis Su Pompa Montajı,
Adalar Pis Su Pompa Montajı,
Burgazada Pis Su Pompa Montajı,
Büyükada Pis Su Pompa Montajı,
Heybeliada Pis Su Pompa Montajı,
Kınalıada Pis Su Pompa Montajı,
Arnavutköy Pis Su Pompa Montajı,
Ataşehir Pis Su Pompa Montajı,
Avcılar Pis Su Pompa Montajı,
Bağcılar Pis Su Pompa Montajı,
Bahçelievler Pis Su Pompa Montajı,
Bakırköy Pis Su Pompa Montajı,
Başakşehir Pis Su Pompa Montajı,
Bayrampaşa Pis Su Pompa Montajı,
Beşiktaş Pis Su Pompa Montajı,
Beylikdüzü Pis Su Pompa Montajı,
Beyoğlu Pis Su Pompa Montajı,
Büyükçekmece Pis Su Pompa Montajı,
Beykoz Pis Su Pompa Montajı,
Çatalca Pis Su Pompa Montajı,
Çekmeköy Pis Su Pompa Montajı,
Esenler Pis Su Pompa Montajı,
Esenyurt Pis Su Pompa Montajı,
Eyüp Pis Su Pompa Montajı,
Fatih Pis Su Pompa Montajı,
Gaziosmanpaşa Pis Su Pompa Montajı,
Güngören Pis Su Pompa Montajı,
Kadıköy Pis Su Pompa Montajı,
Kağıthane Pis Su Pompa Montajı,
Kartal Pis Su Pompa Montajı,
Küçükçekmece Pis Su Pompa Montajı,
Maltepe Pis Su Pompa Montajı,
Pendik Pis Su Pompa Montajı,
Sancaktepe Pis Su Pompa Montajı,
Sarıyer Pis Su Pompa Montajı,
Silivri Pis Su Pompa Montajı,
Sultanbeyli Pis Su Pompa Montajı,
Sultangazi Pis Su Pompa Montajı,
Şile Pis Su Pompa Montajı,
Şişli Pis Su Pompa Montajı,
Tuzla Pis Su Pompa Montajı,
Ümraniye Pis Su Pompa Montajı,
Üsküdar Pis Su Pompa Montajı,
Zeytinburnu Pis Su Pompa Montajı,

Kocaeli Pis Su Pompa Montajı,
Başiskele Pis Su Pompa Montajı,
Çayırova Pis Su Pompa Montajı,
Darıca Pis Su Pompa Montajı,
Derince Pis Su Pompa Montajı,
Dilovası Pis Su Pompa Montajı,
Gebze Pis Su Pompa Montajı,
Gölcük Pis Su Pompa Montajı,
İzmit Pis Su Pompa Montajı,
Kandıra Pis Su Pompa Montajı,
Karamürsel Pis Su Pompa Montajı,
Kartepe Pis Su Pompa Montajı,
Körfez Pis Su Pompa Montajı,

Dalgıç Pompa Montajı 

Drenaj dalgıç pompaları yağmur suyu kanalları,drenaj kuyuları,şantiyeler,asansör kuyuları ve şantiyelerde oluşan drenaj suları yüzey suları ve yağmur sularının uzaklaştırılmasında kullanılır.Bu pompaların amacı otomatik olarak çalışıp düzenli olarak biriken suların deşarjına yöneliktir.Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle herhangi bir bina veya özel yer hazırlığı gerektirmezler.Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar asgari seviyededir. Drenaj dalgıç pompalarından su tahliyesi mutlaka yola yapılmalıdır, kesinlikle belediyelere ait şehir şebeke atık su logarlarına bağlanmaz.

Atık su foseptik dalgıç pompaların kullanımında önce

1- Pompanın kuyuya montajından önce, hem kuyunun, hem de pompanın kullanım amacına uygun olduğundan emin olunmalıdır. Kuyu debisinin kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğu kontrol edilmeli, monte edilecek pompanın debi ve basma yüksekliğinin amaca uygun olduğu görülmelidir.

2 – Atık su kuyunun temizliği yapılmış olmalı, kuyu tabanında inşaat kalıntı artığı moloz taş beton strafor tahta parçaları ve naylon ambalaj malzemeleri olmadığından emin olunmalıdır.

3 – Pompa asla kuyunun dibine kadar indirilmemeli, motorun alt noktası kuyu dibinden asgari 30cm yukarıda olacak şekilde montaj gerçekleştirilmelidir.

4 – Atık Su Dalgıç pompa soğuk su için üretilen tiplerinde, sıcaklığı en fazla 30 oC’a kadar olan akışkanlar ile kullanım için geliştirilmiştir. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç pompa ve motorlarının kullanımı gerekmektedir.

5 – Foseptik Dalgıç pompalar, sadece foseptik tahliyesinde kullanılmalıdır atık su parlayıcı ve patlayıcı madde içeriyor ise ex proof pompalar kullanılmalıdır.

6 –Atık su foseptik dalgıç pompanın yeterli soğutulabilmesi için, pompa çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olunmalıdır.

7 – Kuyu içerisindeki kirlenme ve atık su foseptik pompası belli aralıklarla kontrol edilmelidir.

8 – Elektrik kontrol panolarının elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kesilmesi, yüksek veya düşük voltaj, fazlar arasında voltaj dengesizliği vb. sorunlarda dalgıç motorun korunmasını sağlayabilecek özelliklerde olması gerekmektedir. Ayrıca elektrik atık su  pompasının aşırı akımdan korunmasında kullanılan sistemin ayarlarının çevre sıcaklığından etkilenmeyecek tipte olması son derece önemlidir.

9 – Elektrik kontrol panosundaki aşırı akım koruması sistemin ayarı, monofaze veya direkt kalkışlı sistemlerde asla foseptik dalgıç pompa etiketinde belirtilen nominal akım değerinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyet açısından etiketteki nominal akımın %90’ına ayarlanması tavsiye edilir. Yıldız – üçgen kalkışlı sistemlerde motor termik koruması etikette belirtilen nominal akımın %57’sinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyetli bir değer olarak etiket akımının yarısına ayarlanması tavsiye edilir.
10- Atık su foseptik pompasının susuz kalarak hasar görmemesi amacıyla işletmeye alma işlemi esnasında kuru çalışmaya karşı atık su şamandırasının çalışır durumda olduğu muhakkak kontrol edilmeli, var ise elektrik kontrol panosu içerisinden seviye elektrotunun hassasiyet ayarları yapılmalıdır.

11 –Dalgıç pompa motorunun şalt sayısının sınırlandırılması bir zorunluluktur. Şamandıra dalgıç pompa şalt sayısını istenilen seviyede tutacak şekilde ayarlanmalı.

Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Servisi Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

İstanbul Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı,
Adalar Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Burgazada Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Büyükada Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Heybeliada Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Kınalıada Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Arnavutköy Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Ataşehir Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Avcılar Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Bağcılar Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Bahçelievler Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Bakırköy Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Başakşehir Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Bayrampaşa Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Beşiktaş Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Beylikdüzü Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Beyoğlu Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Büyükçekmece Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Beykoz Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Çatalca Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Çekmeköy Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Esenler Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Esenyurt Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Eyüp Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Fatih Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Gaziosmanpaşa Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Güngören Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Kadıköy Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Kağıthane Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Kartal Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Küçükçekmece Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Maltepe Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Pendik Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Sancaktepe Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Sarıyer Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Silivri Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Sultanbeyli Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Sultangazi Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Şile Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Şişli Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Tuzla Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Ümraniye Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Üsküdar Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Zeytinburnu Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı

Kocaeli Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Başiskele Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Çayırova Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Darıca Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Derince Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Gebze Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Gölcük Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
İzmit Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Kandıra Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Karamürsel Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Kartepe Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Körfez Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı

Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Servisi
Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Tamiri
Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Bakımı
Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Montajı
Atık Su Foseptik Dalgıç Pompa Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com