Yağmur Suyu Pompa Montajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yağmur Suyu Pompa Montajı

Yağmur suyu pompa montajı
, yağmur suyu dalgıç pompalarının elektrik ve su tesisat bağlantıları, yağmur suyu pompalarının montajı, arızalı yağmur suyu pompasının kuyudan çıkarılması ve bakımlarının yapılması, yeni yağmur suyu pompalarının montajını İstanbul ve Kocaeli bölgelerinde 7/24 garantili olarak yapmaktayız. Yağmur suyu kanalları pis su pompaları, bina bodrum katları, otopark su kuyuları, asansörü çukur, asansör kuyuları ve şantiyelerde çalışan yağmur suları çamurlu su pompalarını atık su tahliye pompaları kurulumu konusunda firmamız deneyimli ve tecrübeli personellerimiz ile %100 garantili montaj servis hizmeti vermektedir. Markası ve modeli ne olursa olsun yağmur suyu dalgıç pompa montajını yaptığımız ürünlerin devreye alınması ve garantisi süresinin başlatılması firmamız garantisindedir. Yağmur suyu pompa montajı için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Montaj Ve Kurulumunu Yaptığımız Yağmur Suyu Tahliyesi Dalgıç Pompa Markaları

Alarko Yağmur Suyu Pompa Montajı
Calpeda Yağmur Suyu Pompa Montajı
City Yağmur Suyu Pompa Montajı
Ebitt Yağmur Suyu Pompa Montajı
Espa Yağmur Suyu Pompa Montajı
Etna Yağmur Suyu Pompa Montajı
Flygt Yağmur Suyu Pompa Montajı
Grindex Yağmur Suyu Pompa Montajı
Grundfos Yağmur Suyu Pompa Montajı
İmpo Yağmur Suyu Pompa Montajı
Linz Yağmur Suyu Pompa Montajı
Lowara Yağmur Suyu Pompa Montajı
Pedrollo Yağmur Suyu Pompa Montajı
Pentax Yağmur Suyu Pompa Montajı
Stream Yağmur Suyu Pompa Montajı
Standart Yağmur Suyu Pompa Montajı
Sumak Yağmur Suyu Pompa Montajı
Tsurumi Yağmur Suyu Pompa Montajı
Water Sound Yağmur Suyu Pompa Montajı
WT Water Technologies Yağmur Suyu Pompa Montajı
Wilo Yağmur Suyu Pompa Montajı
Zenit Yağmur Suyu Pompa Montajı

Yağmur Suları Tahliye Dalgıç Pompa Montajı uygulamasında dalgıç pompa, enerji kablosu, kontrol panosu, pompa borusuna ayrıca montaj için özel kauçuk ek malzemesine ihtiyaç vardır. Montaj sırasında en az iki personel iş güvenliği kurallarına uygun olarak çalışma alanını hazırlar. Kuyu derinliği, kuyu debisi, kablo kesiti, pompa basma yüksekliği, pompa debisi son kez kontrol edilir ve sorun olmadığına kanaat getirilirse montaja başlanır. Yağmur suyu dalgıç pompa montaj ustası montajın bitirilmesinden sonra gerekli pano bağlantıları ve ayarlarını yapar.

 

Yağmur Suyu Dalgıç Pompa Montajı 

Yağmur suyu dalgıç pompaları yağmur suyu kanalları, drenaj kuyuları, şantiyeler, asansör kuyuları ve şantiyelerde oluşan drenaj suları yüzey suları ve yağmur sularının uzaklaştırılmasında kullanılır. Bu pompaların amacı otomatik olarak çalışıp düzenli veya düzensiz biriken yağmur sularının deşarjına yöneliktir. Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle herhangi bir bina veya özel yer hazırlığı gerektirmezler. Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar asgari seviyededir. Yağmur suyu dalgıç pompalarından su tahliyesi mutlaka yola yapılmalıdır, kesinlikle belediyelere ait şehir şebeke atık su logarlarına bağlanmaz.

Yağmur suları tahliye pompaların kullanımında önce;

1- Pompanın kuyuya montajından önce, hem kuyunun, hem de pompanın kullanım amacına uygun olduğundan emin olunmalıdır. Kuyu debisinin kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğu kontrol edilmeli, monte edilecek pompanın debi ve basma yüksekliğinin amaca uygun olduğu görülmelidir.

2 – Kuyunun kum temizliği yapılmış olmalı, akışkan içerisindeki kum, tortu vb. partikül miktarının pompanın işletme limitlerini aşmadığından emin olunmalıdır.

3 – Pompa asla kuyunun dibine kadar indirilmemeli, motorun alt noktası kuyu dibinden asgari 30cm yukarıda olacak şekilde montaj gerçekleştirilmelidir.

4 – Yağmur Suyu Dalgıç pompaları soğuk su için üretilen tiplerinde, sıcaklığı en fazla 30 oC’a kadar olan akışkanlar ile kullanım için geliştirilmiştir. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç pompa ve motorlarının kullanımı gerekmektedir.

5 – Yağmur Suyu Tahliyesinde kullanılan Dalgıç pompalar, içerisinde hava veya gaz bulunmayan, temiz sular ile kullanım için dizayn edilmiştir. Eğer akışkan temiz değil ise, içerisinde hava veya gaz mevcutsa pompa verimi ve kullanım ömrünün düşebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

6 – Yağmur suyu dalgıç pompanın yeterli soğutulabilmesi için, motor çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olunmalıdır.

7 – Kuyu içerisindeki kirlenme ve yağmur suyu pompası belli aralıklarla kontrol edilmelidir.

8 – Elektrik kontrol panolarının elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kesilmesi, yüksek veya düşük voltaj, fazlar arasında voltaj dengesizliği vb. sorunlarda dalgıç motorun korunmasını sağlayabilecek özelliklerde olması gerekmektedir. Ayrıca elektrik motorunun aşırı akımdan korunmasında kullanılan sistemin ayarlarının çevre sıcaklığından etkilenmeyecek tipte olması son derece önemlidir.

9 – Elektrik kontrol panosundaki aşırı akım koruması sistemin ayarı, monofaze veya direkt kalkışlı sistemlerde asla motor etiketinde belirtilen nominal akım değerinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyet açısından etiketteki nominal akımın %90’ına ayarlanması tavsiye edilir. Yıldız – üçgen kalkışlı sistemlerde motor termik koruması etikette belirtilen nominal akımın %57’sinden daha yüksek bir değere ayarlanmamalıdır. Emniyetli bir değer olarak etiket akımının yarısına ayarlanması tavsiye edilir.

10- Dalgıç Pompanın susuz kalarak hasar görmemesi amacıyla işletmeye alma işlemi esnasında kuru çalışmaya karşı koruma sistemi olan seviye şamandırasının çalışır durumda olduğu muhakkak kontrol edilmeli, elektrik kontrol panosu içerisinden seviye şamandırasının hassasiyet ayarları yapılmalıdır.

11 – Dalgıç motorunun şalt sayısının sınırlandırılması bir zorunluluktur. Kuru çalışmaya karşı korumanın bir veya iki elektrot ile sağlandığı sistemlerde, su seviyesi normal duruma geldikten sonra motorun hemen çalıştırılmayıp, minimum 5 dakikalık bir gecikme süresinden sonra çalışmaya başlatılmalıdır.Dalgıç pompalar kullanılarak gerçekleştirilen hidrofor uygulamalarında, basınç şalterinin alt ve üst basınç ayarlarının, şalt sayısını istenilen seviyede tutacak şekilde gerçekleştirilmesi ve kapalı genleşme deposunun uygun hacimde olduğunun kontrol edilmesi, olası hasarların önüne geçecektir.

Yağmur Suyu Dalgıç Pompa Servisi Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

İstanbul Anadolu Yakası Yağmur Suyu Pompa Montajı Servis Bölgelerimiz

Adalar Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Burgazada Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Büyükada Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Heybeliada Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Kınalıada Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Ataşehir Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Beykoz Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Çekmeköy Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Kadıköy Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Kartal Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Maltepe Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Pendik Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Sancaktepe Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Sultanbeyli Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Şile Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Tuzla Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Ümraniye Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Üsküdar Yağmur Suyu Pompa Montajı,

İstanbul Avrupa Yakası Yağmur Suyu Pompa Montajı Servis Bölgelerimiz

Arnavutköy Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Avcılar Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Bağcılar Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Bahçelievler Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Bakırköy Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Başakşehir Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Bayrampaşa Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Beşiktaş Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Beylikdüzü Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Beyoğlu Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Büyükçekmece Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Çatalca Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Esenler Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Esenyurt Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Eyüp Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Fatih Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Gaziosmanpaşa Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Güngören Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Kağıthane Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Küçükçekmece Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Sarıyer Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Silivri Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Sultangazi Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Şişli Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Zeytinburnu Yağmur Suyu Pompa Montajı,

Kocaeli Yağmur Suyu Pompa Montajı Servis Bölgelerimiz

Başiskele Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Çayırova Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Darıca Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Dilovası Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Derince Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Gebze Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Gölcük Yağmur Suyu Pompa Montajı,
İzmit Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Kandıra Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Karamürsel Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Kartepe Yağmur Suyu Pompa Montajı,
Körfez Yağmur Suyu Pompa Montajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com