İstanbul Kuyu Temizliği

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İstanbul Kuyu Temizliği

İstanbul Kuyu Temizliği
Ve Kuyu Temizleme Su Kuyuları, Sondaj Kuyusu, Artezyen Kuyuları, Drenaj Kuyuları Ve Keson Kuyularda Her Yıl Düzenli Olarak Yapılması Gereken Bir İştir. Kuyularda Bulunan Dalgıç Pompa, Hidrofor Ve Su Pompalarının Sağlıklı Çalışması, Kuyu Suyu Arıtma Sisteminin Temiz Tutulması, Su Deposunun Temizliği En Önemlisi De Su Kuyusunun Su Veriminin Düşmemesi İçin Gereklidir. Kuyu temizliği uygun donanım ve deneyimli personel tarafından yapılmalıdır, kuyuların tipine göre kuyu temizliği yöntemi uygulanmalıdır.

Kuyu Temizliği Yaptığımız Kuyu Tipleri
Derin Sondaj Su Kuyusu Temizliği,

Sondaj Kuyu Temizliği,
Su Sondajı Temizliği,
Artezyen Su Kuyusu Temizliği,
Drenaj Kuyusu Temizliği,
Temiz Su Kuyusu Temizliği,
Keson Kuyu Temizliği,
Bahçe Kuyusu Temizliği,


Kuyu Temizliği Yöntemleri
Su kuyuları yüksek basınçlı kompresör, düşük basınçlı kompresör, mekanik KUYU TEMİZLİĞİ ve kimyasal kuyu temizliği yöntemleri ile 4 farklı metot ile temizlenebilir.

Taşırma Kuyu Temizliği: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan yöntemdir. Su kuyusu içerisinde bulunan dalgıç pompa sistemi kuyudan çıkarılır kuyuya ucu boş kolon boruları indirilir ve kolon borularının ucuna bağlanan yüksek basınçlı kompresör ile kuyu tabanına basınçlı hava püskürtülür bu sayede su kum kil çakıl vb. yabancı maddeler kuyudan dışarıya taşırılır.500 metre derinliğe kadar olan su kuyularında uygulanan yöntemdir. Kompresör debisi basıncı kuyu derinliği ve kuyu debisine göre seçilir.

Enjeksiyon Kuyu Temizliği: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan ikinci yöntemdir.
Su kuyusunda bulunan dalgıç pompa sistemi kuyudan çıkarılır kuyuya aynı çap ve uzunlukta iki adet boru yan yana indirilir borunun bir tanesinin ucuna düşük basınçlı kompresör bağlanır diğeri boşta kalır. Kompresör bağlı olan borudan düşük basınçlı hava verildiğinde diğer borudan kuyu tabanından bulunan su kum kil çamur vb. malzemeler kuyudan dışarı atılır.180 metre derinliğe kadar olan su kuyularında kullanılan yöntemdir. Kompresör debisi ve basıncı sabittir.

Mekanik Kuyu Temizliği: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan üçüncü yöntemdir. Su kuyusunda bulunan dalgıç pompa sistemi kuyudan çıkarılır kuyuya kuyu iç çapına uygun boru ve döner fırça indirilir. Döner fırça kuyu tabanına doğru yavaşça dönerek indirilir ayrıca borudan fırçamın ucuna su püskürtülür. Bu işlem kuyu tavanından kuyu tabanına doğru yapılır.Kuyu tabanında biriken pis su kompresör yardımıyla atılır.Kuyu içi boruların yüzeyine yapışan tüm yabancı malzemeler temizlenir.Extra hijyen istenilen kuyularda uygulanan yöntemdir. 500 metre derinliğe kadar olan su kuyularında uygulanan yöntemdir.

 

Kimyasal Kuyu Temizliği: Kuyu temizliğinde en çok kullanılan dördüncü yöntemdir. Kuyu içerisindeki mevcut çalışır vaziyetteki dalgıç pompa sistemi kullanılarak yapılır. Kuyudaki suyun analizi yapılarak kirliğinin türü belirlenir buna bağlı doğada çözünen kimyasal ile temizlik yapılır. Kimyasal temizlik demiroksit ve koliform bakteri üzerinde çok etkilidir. Çok kısa sürede yapılan etkili bir kuyu temizliğidir.

Kuyu Temizliği Fiyatları
Kuyu temizliği fiyatları
kuyunun bulunduğu yer kuyu derinliği ve kuyu çapına göre değişkenlik göstermektedir.

Kuyu Temizliğinin Faydaları
Yeraltı su kanallarından kuyu içine giren su miktarını arttırır.
Sondaj Su Kuyusu içindeki koliform bakterileri temizler.
Sondaj su kuyusu içerisinde bulunan muhafaza borusundaki demiroksiti söker.
Pompanın kuyu içerisinden çektiği kum, kil ve silt miktarını azaltır ve dalgıç pompanın fanlarında aşındırıcı etkiyi azaltarak dalgıç pompanın ömrünü uzatır.
Kuyu temizlik işlemi kuyuya fazla kum dolmasını engeller ve su kuyusunun yıkılması ve çökmesine engel olur.
Kuyunun tabanında oluşan kum kil çamur gibi dolguyu temizler.
Dalgıç Pompa Servisi su deposunu ve tesisatın tıkanmasını önler.
Su deposu ve hidrofor arasında bulunan su arıtma filtrelerinin değişim süresini uzatır.
Su arıtma maliyetlerinizi düşürür.
Hidrofor fanlarının rahat çalışmasını sağlar.
Bahçe sulama sprinkler sistem  ve fıskiyelerin tıkanmasını önler.
Boru tesisat sisteminin tıkanarak aniden gelişen arızaların önlenmesine yardımcı olur
Su sondaj kuyularında ve dalgıç pompa sisteminde ön görülemeyen bir çok arızayı ortadan kaldırır.

KUYU TEMİZLİĞİ yapılırken bütün yıl boyunca kuyu içerisinde çalışan dalgıç pompa, dalgıç motor, dalgıç pompa kablosu, dalgıç pompa boru gibi ekipmanı görmenizi ve fiziki kontrol yapmanıza olanak verir.

İstanbul Kuyu Temizliği, Adalar Kuyu Temizliği, Burgazada Kuyu Temizliği, Büyükada Kuyu Temizliği, Heybeliada Kuyu Temizliği, Kınalıada Kuyu Temizliği, Arnavutköy Kuyu Temizliği, Ataşehir Kuyu Temizliği, Avcılar Kuyu Temizliği, Bağcılar Kuyu Temizliği, Bahçelievler Kuyu Temizliği, Bakırköy Kuyu Temizliği, Başakşehir Kuyu Temizliği, Bayrampaşa Kuyu Temizliği, Beşiktaş Kuyu Temizliği, Beylikdüzü Kuyu Temizliği, Beyoğlu Kuyu Temizliği, Büyükçekmece Kuyu Temizliği, Beykoz Kuyu Temizliği, Çatalca Kuyu Temizliği, Çekmeköy Kuyu Temizliği, Esenler Kuyu Temizliği, Esenyurt Kuyu Temizliği, Eyüp Kuyu Temizliği, Fatih Kuyu Temizliği, Gaziosmanpaşa Kuyu Temizliği, Güngören Kuyu Temizliği, Kadıköy Kuyu Temizliği, Kağıthane Kuyu Temizliği, Kartal Kuyu Temizliği, Küçükçekmece Kuyu Temizliği, Maltepe Kuyu Temizliği, Pendik Kuyu Temizliği, Sancaktepe Kuyu Temizliği, Sarıyer Kuyu Temizliği, Silivri Kuyu Temizliği, Sultanbeyli Kuyu Temizliği, Sultangazi Kuyu Temizliği, Şile Kuyu Temizliği, Şişli Kuyu Temizliği, Tuzla Kuyu Temizliği, Ümraniye Kuyu Temizliği, Üsküdar Kuyu Temizliği, Zeytinburnu Kuyu Temizliği, Kocaeli Kuyu Temizliği, Başiskele Kuyu Temizliği, Çayırova Kuyu Temizliği, Darıca Kuyu Temizliği, Derince Kuyu Temizliği, Dilovası Kuyu Temizliği, Gebze Kuyu Temizliği, Gölcük Kuyu Temizliği, İzmit Kuyu Temizliği, Kandıra Kuyu Temizliği, Karamürsel Kuyu Temizliği, Kartepe Kuyu Temizliği, Körfez Kuyu Temizliği, işlerinizde kaliteli hizmet uygun fiyat 1997 den beri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com