Su Sondajı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

sondaj kuyusu

Su Sondaj Kuyusu
Su Sondajı Yeraltı Su Kaynaklarından Faydalanmak İçin Yapılan Su Kuyusu, Artezyen Sondaj Su Kuyusu, Keson Kuyu Ve Diğer Sondaj Çalışmalarını Kapsayan Su Arama Faaliyetidir. Şehir şebeke su hattı ve yerüstü tatlı su kaynaklarının az veya kısıtlı olduğu yerlerde, imalata yönelik su ihtiyacının fazla olması durumunda su sondajından istifade edilir. Su sondajı başta tarımsal sulama, bahçe peyzaj sulama işlerinde, şantiye, havuz ihtiyaçlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. İstanbul su sondajı konusunda farklı bir yere sahiptir tüm bu ihtiyaçların yoğun olarak bulunduğu bir bölgedir. Su sondajı yaptırmadan önce gerekli suyun miktarı tespit edilmeli ve buna uygun çap ve derinlikte su kuyusu yapılmalıdır. Su sondajı maliyeti yüksek olan bir uygulamadır kuyunun susuz çıkma ihtimaline karşı olabildiğince önlem alınmalıdır. Su sondajı imalatına başlamadan önce jeolojik, jeofizik ve hidrojeolojik etüt yaptırılması gerekmektedir. Yapılan bu etütler sayesinde, su sondajı yapılacak yer için en uygun sondaj noktası seçimi yapılır. Su sondajında yer altı katmanlarının değişken bir yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır katmanların türü varsa boşluklar tespit edilmelidir. Gerekli etüt çalışmalarının yaptırılması zarardan kurtarır. Etüt yapılmadan kuyu açılmaya çalışılması halinde verilen emek tamamen boşuna gidebilir. Açılan kuyudan su çıkmama ihtimalinin de olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Etüt yapılmaksızın açılan kuyularda böyle bir sonuçla karşılaşılması halinde, yapılan yatırım boşa gidecektir. Etüt çalışmaları sonucunda, açılacak olan su kuyusu mutlaka kuyu inşa projesine göre yapılmalıdır. Su sondajı sondajın yapılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterir. İstanbul’un denize yakın bölgeleri çamurlu sondaj tekniği ile delinirken denizden uzak ve yüksek bölgelerde havalı sondaj yapılmaktadır. Ülkemiz yarı kurak iklim kuşağında bulunmaktadır kişi başına düşen kullanılabilir su miktarı 1.519 metreküp. Bu durum Türkiye’nin su sıkıntısı çeken ülkeler arasında yer almasına neden oluyor. Türkiye’de 2030 yılı itibariyle kişi başına düşen su miktarının ise 1100 metreküpe düşmesi bekleniyor. Bu durum Türkiye’nin su fakiri ülkeler arasına girebileceği anlamına geliyor. Dolayısı ile ortalama 20-30 sene hizmet veren su sondajı ve su kuyuları yaptırmak için geçerli ve haklı nedenimiz var.

Su Sondaj Kuyusu Nasıl Yapılır
A-Çamurlu su sondajı
B-Havalı su sondajı
C-Çamurlu ve havalı (kombine) su sondajı

Çamurlu Su Sondajı
Yumuşak ve kumlu bölgelerde uygulanan sondaj tekniğidir. Sondaj kuyusunun yıkılması ihtimali ve delgi işlemi yapılırken yumuşak toprak taneciklerinin kuyu içerisinden dışarıya çıkarılması için çamurlu su sirkülâsyonu kullanıldığı için bu yönteme çamurlu su sondajı denir. Su sondaj kuyusunun derinliği ve çapına göre pvc plastik sondaj borusu veya çelik sondaj borusu ile yapılabilir. Sondaj su kuyusu imalatı tamamlandıktan sonra mutlaka kuyu etrafı çökme ve göçmelere karşı sondaj çalkılı ile çakıllanmalıdır. Kuyu çakıllandıktan sonra kuyu içi yıkama ve kuyu geliştirme yapılmalıdır. En son aşamada kuyu içerisindeki su dalgıç pompa ile yeryüzüne basılır. Çamurlu su sondajı zemin yumuşak olmasından dolayı Silivri, Büyükçekmece, Eyüp, Sarıyer, Bakırköy, Şile, Riva, Beykoz ilçelerinde daha çok yapılmaktadır. Çamurlu su sondajı ve su kuyusu yaptırmak için firmamızdan destek alabilir siniz.

Havalı Su Sondaj Kuyusu

Sert ve çok sert kaya zemine sahip bölgelerde uygulanan sondaj tekniğidir. Sondaj kuyusunun yıkılması ihtimali çok azdır, sert kaya malzemeleri sondaj delme işlemi yapılırken kuyu içerisinden dışarıya çıkarılması için yüksek basınçlı hava sirkülâsyonu kullanıldığı için bu yönteme havalı su sondajı denir. Su sondaj kuyusunun derinliği ve çapına göre pvc plastik sondaj borusu veya çelik sondaj borusu ile yapılabilir. Sondaj su kuyusu imalatı tamamlandıktan çakılama ve kuyu geliştirme işlemine gerek yoktur sondaj imalatı yüksek basınçlı hava ile yapıldığından kuyu içi temizdir. En son aşamada kuyu içerisindeki su dalgıç pompa ile yeryüzüne basılır. Havalı su sondajı zeminin sert olmasından dolayı Başakşehir, Sultangazi, Bağcılar, Bayrampaşa, Şişli, Maslak, Ümraniye, Ataşehir, Samandıra, Sultanbeyli, Kurtköy, Dilovası bölgelerinde daha çok yapılmaktadır. Havalı su sondajı ve su kuyusu yaptırmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Sondaj Kuyusu Fiyatları
Su Sondajı Fiyatları sondaj tipine, sondaj yerine, sondaj çapı ve sondaj derinliğine bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca sondaj ruhsatları, sondaj muhafaza borusu tipi sondaj fiyatını arttıracaktır. İstanbul su sondajı fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Su Sondajı fiyatları, sondaj firmaları tarafından belirlenmekte olup serbest piyasa koşuları geçerlidir. Mazot ve kesici delici takımları döviz bazında satılması ile su sondajı fiyatlarında belirleyici etkendir. Çamurlu ve havalı sondaj imalatı fiyat olarak değişkendir.

Su Sondajı Firmaları
İstanbul Su Sondajı firmaları arasında farklı bir yere sahip olan firmamızın kendi bünyesinde çevre mühendisi, maden mühendisi, jeoloji mühendisi, jeofizik mühendisi bulunmaktadır. Su sondajında elde edilen kuyu suyu il sağlık müdürlüğünde analiz yaptırılır gerekli ise arıtma sistemi kullanılarak kullanıma hazır hale getirilir. Su Sondajı firmalarına öncü olan firmamız su kuyusu imalatı tamamlandıktan sonra hidrofor, kuyu suyu arıtma sistemleri,ve dalgıç pompa sistemi alanlarında servis hizmeti vermeye devam etmektedir.

Su Sondajı Çalışması Yaptığımız Bölgeler
İstanbul Su Sondajı
Adalar Su Sondajı
Burgazada Su Sondajı
Büyükada Su Sondajı
Heybeliada Su Sondajı
Kınalıada Su Sondajı
Arnavutköy Su Sondajı
Ataşehir Su Sondajı
Avcılar Su Sondajı
Bağcılar Su Sondajı
Bahçelievler Su Sondajı
Bakırköy Su Sondajı
Başakşehir Su Sondajı
Bayrampaşa Su Sondajı
Beşiktaş Su Sondajı
Beylikdüzü Su Sondajı
Beyoğlu Su Sondajı
Büyükçekmece Su Sondajı
Beykoz Su Sondajı
Çatalca Su Sondajı
Çekmeköy Su Sondajı
Esenler Su Sondajı
Esenyurt Su Sondajı
Eyüp Su Sondajı
Fatih Su Sondajı
Gaziosmanpaşa Su Sondajı
Güngören Su Sondajı
Kadıköy Su Sondajı
Kağıthane Su Sondajı
Kartal Su Sondajı
Küçükçekmece Su Sondajı
Maltepe Su Sondajı
Pendik Su Sondajı
Sancaktepe Su Sondajı
Sarıyer Su Sondajı
Silivri Su Sondajı
Sultanbeyli Su Sondajı
Sultangazi Su Sondajı
Şile Su Sondajı
Şişli Su Sondajı
Tuzla Su Sondajı
Ümraniye Su Sondajı
Üsküdar Su Sondajı
Zeytinburnu Su Sondajı
Kocaeli Su Sondajı
Başiskele Su Sondajı
Çayırova Su Sondajı
Darıca Su Sondajı
Derince Su Sondajı
Gebze Su Sondajı
Gölcük Su Sondajı
İzmit Su Sondajı
Kandıra Su Sondajı
Karamürsel Su Sondajı
Kartepe Su Sondajı
Körfez Su Sondajı

Su Sondajı, Su Sondajı Nedir, Su Sondajı Fiyatları, Su Sondaj Firmaları, İstanbul Su Sondajı, Kocaeli Su Sondajı, Su Sondajı Nasıl Yapılır, İklimlendirme Sondajı, Deşarj Sondajı, Jeotermal Sondaj, Havalı Su Sondajı, Çamurlu Su Sondajı

0532 502 36 69 Sondaj Su Kuyusu Açtırmak İçin Arayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Tasarım ve Geliştirme © webtasarimkobi.com